Arkadan Tel Nedir?

lingual tedavi

Lingual tedavi nedir?

Lingual tedavi, geleneksel ortodonti yöntemlerinin geri kalanına göre bir özelliğe sahiptir: parantezler dişin iç-dil tarafına tel yerleştirilir.

Bu nedenle, bu olarak bilinen görünmez ortodonti: o olduğunu tek yöntem tamamen algılanamaz bile kısa mesafeler.

Hangi durumlarda tavsiye edilir?

Kanıtlanmış etkinliği, Lingual tedavi herhangi bir tıkanma problemini düzeltmek için belirtilir: kalabalık, açık lokma, çapraz lokma, overbite, vb.

Bu nedenle, seçimleri yalnızca hastanın önceliklerine dayanır: tedavinin estetik yönünü öncelik sırasına koymak için ekonomik faktörü arka plana aktaranlar tarafından seçilen yöntem olacaktır.

Ortodontik cihazın yaşamında herhangi bir şekilde karışmasını istemeyen hastalarda Lingual tedavi diş telleri belirtilmiştir: hiç kimse ortodontik tedavi gördüklerini fark etmeyecektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, dilli bir ortodontik tedaviye başlamak, başlangıçta konuşma ya da çiğnemede bir dizi rahatsızlık ve zorluk içermektedir. Bununla birlikte, bu adaptasyon süresi seçilen Lingual tedavi braketlere bağlı olarak değişir.

Lingual ortodontinin hangi dezavantajları vardır?

İlk olarak, hastanın adaptasyon süresi kalan ortodontik tedavilerden daha uzundur yaklaşık 2 ila 3 hafta.

Gizli parantez kullanmazsanız, bu kadar ince bir kalınlığa sahip olmadığından konuşma ve çiğneme zorlukları artar.

Ek olarak, gözden geçirme alıntıları, aynı şekilde, diğer ortodontik yöntemlerden daha kapsamlıdır.

Lingual tedavi ortodontinin bir diğer olumsuz yönü de hijyenin daha karmaşık olmasıdır. Bu nedenle, uzmanlar oral irrigator veya waterpik kullanımını önermektedir.

Yemeklerden sonra, geleneksel fırçayla ortadan kaldıramadığımız gıda artıklarını ve bakteriyel plakları temizleyen basınçlı su jetidir.

Son olarak, herkesin en ucuz yöntem olduğunu vurgulamalıyız.

Maliyetteki bu artış, yalnızca braketlerin üretildiği malzemeden değil, aynı zamanda özel bir eğitim gerektiren daha karmaşık bir yöntemden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, tüm profesyoneller dil ortodonti vakalarını ele almak için eğitilmiş değildir.

Ek olarak, bunu gerçekleştirmek için teknolojik gereklilik de daha yüksektir.

Bazı insanlar bilinen ortodonti uygulamalarıyla ortodontik tedavilerinin maliyetini düşürmeye karar verir.

Bir dil ortodontik tedavisi ne kadar sürer?

Dilsel parantez ile prosedür süresi her zaman ele alınacak davanın karmaşıklığına bağlı olacaktır. Ancak, genellikle 18 ay ile 2 yıl arasında aktif tedavi olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir