Dijital Ortodonti Tedavisi

Lingual tedavi diş telleri görünmez çünkü dişlerin içine yerleştirilmiştir. Bu, standart braket sistemlerinden temel farklarıdır. Aksi takdirde, dişlerdeki iç destekler benzer görünür ve dışa monte edilen normal ortodontik yapılarla aynı şekilde etki eder. Bu kararın görünmezliği, ideal bir görünüşü korumanın önemli olduğu insanlar arasında – şov dünyasının temsilcileri, aktörler ve yöneticiler arasında popüler yaptı.

Lingual tedavi  diş teli ile tedavi süresi 1 ila 1,5-2 yıl arasındadır. Elde edilen sonucu pekiştirmek için, işlemin sonunda ve braket sisteminin çıkarılmasında, tutucular kullanılır.

Tutucu  , ortodontik tedavinin tamamlanmasının imkansız olduğu, önemli bir ortodontik yapıdır (aparat). Isırığı parantez ile düzelttikten sonra, dişler orijinal konumlarına dönme eğilimindedir ve tutucu onları yeni bir pozisyonda güvenilir bir şekilde tutar. Tutma, ortalama olarak, braket sistemlerinin takılması (3-6 yaş) ve bazen de ömür boyu 1.5-2 arasındadır.

Lingual diş teli ile ısırık düzeltmenin birkaç önemli avantajı vardır. Asıl mesele, geleneksel braket sistemleri kullanıldığında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan psikolojik engelle başa çıkma yeteneğidir.

  • yüz estetiğinin korunması – dudakların, nazolabial bölgenin ve yanakların profili değişmeden kalır, çünkü bu bölgeler ortodontik tasarım öğeleriyle temas etmez
  • Modern 3D modelleme teknolojileri kullanılır, hastanın yaklaşmakta olan tedavinin sonuçlarını açıkça görmesini sağlar.
  • Gündelik hayat içerisinde daha özgüvenli dolaşma şansınız olur.

Eksiklikler arasında, diş tellerine adaptasyonun zor olduğu dönemdir. Dişlerinizin iç kısmına diş telleri takılıysa, ilk başta diksiyonla ilgili küçük problemlerin olacağı gerçeğine hazırlıklı olmanız gerekir. Tüm inşaat detayları dilin yakınında ve bu alışmak için zaman alıyor. İlk başta, sert yiyeceklerin yanı sıra yapışkan yiyecekleri de reddetmelisiniz.

Bunun yanı sıra lingual tedavisini yapacak olan diş hekimi de önemlidir. Alanında uzman olmayan  diş hekimleri tarafından yapılan her türlü tedavi ileriki zamanlar içerisinde sizlere çok büyük sorunlar çıkaracaktır. Bu yüzden alanında uzman iyi bir doktor bulmalısınız. Bunlardan bir tanesine örnek verecek olursak eğer bu doktor Cem Caniklioğludur. Alanında uzman Cem bey ile tedavi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir