Görünmez Braket

lingual tedavi

Lingual Tedavi Giriş, Gelişme Ve Sonucu

Tedavi İçin Danışma Süreci

Lingual tedavi için bir teşhis uzmanı ile muayene ve konsültasyona girersiniz; bu sırada tedaviye başlamanız için ön tanı ve endikasyonlar alırsınız.

Ön hazırlık hacmini ve tedavi koşullarını ve ayrıca tüm kursu tamamlamanın maliyetini öğreneceksiniz.  Gerekirse, diş hastalıklarının tedavisine ve önlenmesine maruz kalırsınız: hijyenik temizlik, emaye hazırlama, çürük tedavisi veya güvenilmez dişlerin çıkarılması.

Lingual Ortodontik tedavi planlaması

Kesin muayene ve önleme sonrası kesin tanı ve tedavi planını ortodontistten alırsınız. Bu aşamada, tam teli üretimi için alçı kalıplarını üst ve alt çenelerden çıkarmaya başlarız.

Lingual Teller Yapma

Cem Caniklioğlu laboratuvar’ında verilen süreç içerisinde size özel diş telleri verecek olan gösterimleri, teşhis testlerini ve tedavi planını gönderiyoruz.Bu laboratuvarda, yayınlar bir tarayıcıdan geçer ve bilgisayar, ağız boşluğunuza uyum sağlamak için sanal bir Lingual tedavi diş tel modeli oluşturur.

Gizli parantezler altın alaşımından yapılmıştır. Sistemin tabanı diş yüzeyinin şeklini tamamen tekrarlar. 

Parantez ayarlama ve tedaviye başlama

Diş tellerinin serbest bırakılmasından sonra ortodontist ağız hijyeni prosedürünü uygular ve sistemi düzeltir. Destek sisteminin sabitlenmesi yaklaşık 40 dakika sürer.

Kural olarak, sistem ilk önce çeneye doktorunuzun belirlediği süre içerisinde yerleştirilir.Tüm tedavi ortalama 18 ila 24 ay sürer ve kemerleri değiştirmek için ayda bir ortodontist ziyaret edilmelidir.

Tedavinin tamamlanması ve alıkonma süresi

Tedaviyi tamamladıktan sonra, doktor sonucu kaydetmek için bir tutucu tutturucu kuracaktır.Böyle bir aparat, dişin iç yüzeyine özel bir malzeme üzerinde sabitlenmiş ince bir yaydır.Tutucuyu takma süresi doktor tarafından belirlenir.

Doktor Seçimi

Lingual tedavi sistemi normal tedavi sistemine göre daha farklı ve daha fazla dikkat ve tecrübe gerektiren bir tedavi sistemidir. Bu yüzden lingual tedavi gerçekleştirmeden önce doktor araştırması yapmanız gerekmektedir. Alanında uzman olmayan doktorlar tarafından yapılan tedavi sistemi sizlere faydadan daha çok zarar verecektir.  Cem Caniklioğlu bu alanda en iyi diş hekimlerinden bir tanesidir. Yaptığı tedaviler sayesinde hastalara güven ve samimiyet aşılaması sayesinde hastaların dişlerini daha iyi bir konuma getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir