Lingual Tedavi ( Görünmeyen Tel)

lingual tedavi

Lingual Tedavi Nedir?

Lingual tedavi sistemi günümüz de çok farklı teknik ile uygulanan tedavi sistemlerinden bir tanesidir. İnsanlar ilk duyunca daha farklı tepkiler ve şaşırma durumları ortaya koymaktadır. Lingual tedavi sisteminin işleyişi tam olarak şöyledir. Lingual tedavi dişlerin dil olan kısmında yani iç kısmında olan arka dişlere takılan teller ile yapılan tedavi sistemidir. Yani bir nevi içeriden görünmeyen diş teli tedavisi olarak geçmektedir.

Yeni Nesil Tedavi Yöntemi?

Lingual tedavi sistemi tam olarak genel çerçevede baktığımızda aslında dijital tedavi sistemlerinden bir tanesi olarak geçmektedir. Dijital alanda en iyi yapılan tedavi sistemi olarak tarihe geçmiş bir tedavi sistemidir lingual tedavi sistemi. Lingual tedavi sürecinde hasta için tedaviye başlamadan önce cihazlar ile belirli ağız ölçümleri yapılarak tedavi süreci belirlenmektedir. Daha sonra teknolojinin faydası ile insanların kişiye özel ağız yapısına uygun olarak tel ve braketler üretilmektedir. Bu tel ve braketler sizlere takılarak tedavi süreci başlamaktadır. Bu tedavi süreci boyunca teller görünmediği için görünmez tel adını halk arasında almış durumdadır. Ve lingual tedavi sistemi halk arasında oldukça ünlü olan bir tedavi sistemi olmaya başlamıştır.  Bir çok ünlü ve ekran önünde bulunan insanlar tarafından yapılan lingual tedavi sistemi insanları geleneksel diş teli tedavisinden kurtarmaktadır.

Lingual ortodontide uygulanan materyallere alışmak zor mudur?

Tabi ki diş alanında yapılan tüm ortodontik tedavi sistemlerinde bireylerin alışması için belirli süreçler vardır. Bu süreçleri bireylerin geçirmesi gerekmektedir. Lingual tedavi sisteminde yapılan diş teli tedavisine en fazla 2 hafta içerisinde uyum sağlamayı rahatlıkla başarabilirsiniz. İlk başlarda biraz yapı sizlere farklı gelse de aslında alıştıktan sonra lingual tedavi sistemini yaptırdığınız için mutlu olacaksınız.

Her Doktor Tedaviyi Yapamaz!

Lingual tedavi sistemi çok dikkat gerektiren ve uzman olan doktorlar tarafından yapılan bir tedavi sistemidir. Lingual tedavi yöntemi alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılan tedavi sistemidir. Alanında uzman olmayan doktorlara tedavi asla olmayınız. Aksi takdir de sağlığınız da çeşitli sorunlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir