Lingual Tedavi İstanbul

Lingual tedavi, geleneksel parantez kullanmak istemeyenler için ortodontik tedaviye estetik bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Dişlerin arkasına yerleştirilmiş, dil ile temas halinde olan bu tedavi türü, tercih edenler için avantaj ve dezavantajlara sahiptir.

İlk başta, cihaz da zarar verebilir. Dil ile doğrudan sürtünmeli bir metal yüzeye sahip olduğu için ağız yaralanmaları sık görülür.Ancak lezyonlar tedavinin başlamasından sonraki ilk birkaç hafta içinde kaybolma eğilimindedir ve parantezlerde dental balmumu kullanmak rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur. İlk kullanım günlerinde sıvı ve hamurlu yiyecekler de adaptasyon işlemini kolaylaştırır.


Dilin doğru sesi elde etmek için bazı konuşma bozulmalarının meydana gelmesi normaldir, çünkü dilin doğru sesi üretmesi için dişlerin iç kısmına temas etmesi gerekir. , Hastaya, yeni dil pozisyonuna alışıncaya kadar daha yavaş konuşması söylenmektedir.   

İlk başta, cihaz, doğrudan dilimizle sürtünen metal bir yüzeye sahip olarak acı verebilir ve bazı rahatsızlıklara neden olabilir, ancak doğru bir özenle, onu tam anlamıyla alacaksınız, uyum sağlamanıza yardımcı olacak çok iyi iki uyarı var. .

Lingual tedavi de ilk önlem, rahatsızlığın azaltılmasına yardımcı olmak için desteklerde diş mumlarının kullanılması ve ikinci önlem yeme ile olur, önerilen sıvı ve macun diyetinin ilk günlerinde yutulması olur. Bu iki önlemden yararlanın ve uyarlamanızı geliştirerek ağrı ve rahatsızlığı azaltmak mümkün olacaktır.

Bazı hastalar kurulumdan hemen sonra normal bir şekilde konuşur, diğerleri ise dilin daha önce olduğu gibi iyi konuşmayı öğrenmesini birkaç gün sürebilir.

Ancak, herhangi bir durumda, bazı konuşma bozulmalarının meydana gelmesi çok normaldir, çünkü dilin doğru sesi üretmek için dişlerin iç kısmına temas etmesi gerekir, ancak dikkat çeken bir şey yoktur.

Ve bu durumda, profesyonelin hastasını daha yavaş konuşmasına, dilinin yeni konumuna alışıncaya kadar daha yavaş konuşmasına rehberlik etmesi doğru olur ve yakında konuşma komplikasyonsuz olarak tekrar kurulur.

Lingual tedavi  de unutmayınız ki, sağlığımızın her zaman önce, kozmetik tedavilerden önce geldiğini ve iyi bir görünüm ararken fiziksel refahımız için endişelenmeliyiz, bu yüzden her şeyden önce farkında olan kalifiye bir profesyonel arayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir