Yetişkin Ortodonti Tedavisi

lingual tedavi

Son birkaç on yılda diş telleri çok yol kat etti. Günümüzde, farklı tip ortodontik diş telleri vardır ve geleneksel metal diş telleri de adım atmıştır. Gülüşünüzü düzeltmeyi düşünüyorsanız, sizin için hangi tip diş tellerinin uygun olduğunu belirlemek için ortodontistinizle diş tellerinin karşılaştırılmasına bakmak önemlidir. İşte size karar vermenize yardımcı olacak geleneksel parantezle ilgili Lingual tedavi parantezlere bir bakalım.

Lingual tedavi diş telleri tıpkı metal diş telleri gibidir, ancak onları geleneksel diş telleri gibi dişlerinize takmak yerine, diş hekiminiz onları diş yüzeyinin arkasına yapıştırır (aynı zamanda dil yüzeyi olarak da adlandırılır). Hala metal parantez ve tel kullanıyorlar, ancak çoğu insan onları fark etmiyor bile.

İnsanları dilli ayraçlara çeken en büyük avantaj, geleneksel meslektaşlarına göre daha az göze çarpmalarıdır. Dişlerin arkasına yerleştirildiklerinden, diş hizanızın düzeltilmesi Lingual diş telleri ile neredeyse görünmez olabilir.

Lingual tedavi diş tellerinin tek büyük avantajı, estetik çekiciliği, az sayıda kişinin dikkatini çekeceği gibi. Aksi takdirde, dilli parantezler ile geleneksel parantezler arasında önemli bir diş avantajı yoktur. Lingual diş telleri dişleri geleneksel diş tellerine göre daha yavaş hareket ettirir, bu nedenle onları daha uzun süre giyersiniz ve bunlar sadece alt dişlerde kullanılabilir. Ayrıca, geleneksel diş tellerine göre Lingual diş telleri uygulamak çok daha zor olduğu için daha pahalıya mal olur ve çok az diş hekimi bu konuda eğitilir. Dilsel diş telleri görsel olarak daha hoş olsa da, finansal olarak uygun olmayabilir, bu yüzden kararınızı verirken bunu göz önünde bulundurun.

Değişir. Herkesin farklı ortodontik ve dental gereksinimleri vardır. Dişlerin üst sıralarında hizalamaya ihtiyaç duyuyorsanız, Lingual tedavi diş telleri muhtemelen sizin için en iyi seçenek değildir. Aksi takdirde, bunlar uygun bir seçenek olabilir.

Günümüz de artık lingual teknik tedavisi ihtiyaç haline gelmiştir. Sizlerde güzel ve sağlam bir diş yapısına sahip olmak istiyorsanız ve bunun yanı sıra tedavinizin dışarıda görünmesini istemiyorsanız hemen Lingual tedavi tedavisini uygulayabilirsiniz. Lingual teknik tedavisi günümüz de her birey tarafından tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir